ساختار ال ای دی تلویزیون
4,0
Rated 4,0 out of 5
4,0 از 5 ستاره (از 4 نظر)

اجزا تلویزیون LCD

ساختمان داخلی تلویزیون های LED و LCD شباهت‌های زیادی با هم دارد. این شباهت در حدی است که شاید نیاز به توضیح جداگانه‌ای برای هرکدام لازم نباشد. باید دقت کنید که تفاوت‌های این دو بسیار جزئی بوده و ما ساختار کلی LEDها را بررسی می‌نماییم.

اصول تشکیل تصویر

ساختمان تلویزیون ال‌ای‌دی، به بیان ساده، این‌گونه است که ابتدا سیگنال ورودی از آنتن یا دستگاه‌های جانبی مثل usb، ماهواره یا … دریافت می‌شود. سپس این پیام‌ها تقویت، بازخوانی و ترجمه شده، در مرحله بعد پیام‌ها به اجزا مختلف صوتی و تصویری یا دیتا تجزیه خواهد شد. بخش صوتی برای بلندگوها، بخش تصویری برای پنل ال‌ای‌دی و قسمت دیتا نیز برای استفاده در تجزیه‌وتحلیل و نمایش بکار می‌رود.

مشخص است که در ساختمان تلویزیون بخش‌هایی برای تأمین ولتاژ موردنیاز و همچنین جهت نگهداری و اتصال قطعات کنار همدیگر لازم است. ضمن آنکه از زیبایی ظاهری را نمی‌توان چشم‌پوشی کرد.

در ساختمان تلویزیون های هوشمند اتصالات مختلف شبکه و وسایل هوشمند دیگر نیز موردتوجه است و ممکن است باعث افزایش قطعات موردنیاز در تلویزیون شود.

ساختمان تلویزیون LED

تلویزیون های با تکنولوژی LCD در واقع تشکیل تصویر و صدای ارسالی توسط فرستنده با کمک کریستال‌های مایع است. برای تشکیل این تصویر اجزای زیر در این تلویزیون‌ها قرار داده شده است:

ساختمان تلویزیون ال ای دی

بخش اصلی ساختمان تلویزیون LED پنل یا صفحه نمایش است. صفحه نمایش تلویزیون که وظیفه تشکیل تصویر را بر عهده دارد. پنل خود از اجزا سازنده متفاوتی تشکیل شده است و انواع متفاوتی دارد. برای آشنایی بیشتر با پنل می توانید این مطلب را بخوانید.

 وظیفه تامین یک یا چند ولتاژ ثابت، یکنواخت و بدون نویز برای قسمت های الکترونیکی دستگاه بر عهده این برد است.

ساختار تلویزیون led

در ساختمان تلویزیون LED کنترل، مدیریت و تبدیل انواع متفاوتی از سیگنال‌های ورودی به یک سیگنال RGB قابل نمایش برای پنل بر عهده برد مین است. این برد پیچیدگی‌های بسیاری دارد و می‌توان تفاوت برندها و مدل‌های مختلف تلویزیون ها را در همین برد دانست. این برد همچنین نقشی اساسی در تأمین سیگنال صدا و فرایندهای هوشمند در تلویزیون های هوشمند دارد.

مجموعه‌ای که وظایف دریافت فرمان‌های کاربرد از طریق کنترل یا کلیدهای موجود در دستگاه را بر عهده دارد. این بخش در برخی مدل‌ها ترکیب شده و در برخی دیگر از هم تفکیک شده است. اطلاعات بیشتر:

5. بلندگوها:

پخش صدای تلویزیون از طریق بلندگوها انجام می‌شود که در تلویزیون های جدیدتر حساس و کوچک‌تر شده‌اند. در ساختمان تلویزیون های LED تعداد بلندگوها حداقل دو عدد است و امکان تولید صدای استریو را می‌دهد. با وجود تلویزیون های فوق باریک در عمل بلندگوها خیلی کاربرد فوق العاده‌ای ندارند.

6. کابل های ارتباطی:

هر یک از این قسمت‌ها به کمک کابل‌های مختلفی به یکدیگر متصل شده‌اند. از جمله مهم‌ترین این کابل‌ها کابل فلت و کابل LVDS است.

7. قاب:

در ساختار تلویزیون LED قاب تلویزیون نقش اصلی در زیبا و مقاوم کردن دستگاه را بر عهده دارند. همچنین از دستگاه و قسمت های داخلی آن در برابر ضربه و فشار محافظت می‌کند. قاب از ایجاد مشکل برق گرفتگی نیز پیشگیری می‌کند.

8. پایه:

بخش غیر ضروری ساختمان تلویزیون پایه روی میزی است. رایج‌ترین نوع پایه که جز همراه از تلویزیون های ال‌سی‌دی محسوب می‌شود پایه رومیزی است که باتوجه‌به وزن و اندازه تلویزیون ها طراحی شده و در نمای ظاهری تلویزیون تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. پایه تنوع بسیار زیادی دارد، اما هر تلویزیون پایه مخصوص به خود را دارد و امکان تغییر آن وجود ندارد. در صورت نصب تلویزیون روی دیوار پایه تلویزیون لازم نیست.

9. شاسی:

بخش فلزی که کل اجزای ذکر شده بر روی آن بسته می‌شود و وظیفه نگهداری و شکل‌دادن به تلویزیون را انجام می‌دهد. این بخش از بیرون قابل دیدن نیست و قسمت های مختلف تلویزیون روی آن بسته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
  • تلفن: ۳۳۶۷۸۸۳۳-۰۳۱ - ۳۳۵۱۶۸۴۴-۰۳۱ - ۰۹۱۳۲۱۱۰۲۸۰
  • ساعات / روز کاری: ۹:۰۰ - ۱۳:۰۰ | ۱۶:۰۰ - ۲۱:۰۰