تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس

تعمیر پنل شکسته تلویزیون هایسنس

طبق یک برآورد از هر 4 تلویزیون هایسنس یکی از آنها بر اساس ضربه می‌شکند. مردم اغلب به تلویزیون خود علاقه‌منداند و از این اتفاق بسیار ناراحت و افسرده می‌شوند. تا چند سال قبل تعمیر و تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس چندان رایج نبود، اما اکنون و با وجود تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای این کار بسیار ساده‌تر و راحت‌تر قابل انجام است.

در مطالب گذشته درباره تعمیر تلویزیون هایسنس در نمایندگی اصفهان با هم صحبت کردیم. با انواع ایرادها و خدمات نمایندگی بیشتر آشنا شدیم. همچنین در مطلبی هم با مدل‌های تلویزیون هایسنس آشنا شدیم. انواع مدل‌های تلویزیون هایسنس و تفاوت مدل‌های مختلف آن را شناختیم. حالا می‌خواهیم شیوه تعمیر و حل یک ایراد بسیار شایع و اذیت کننده یعنی تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس را با هم مرور کنیم. پنل تلویزیون بسیار حساس و گران قیمت است و شکستن آن بسیار مشکل ساز است، اما می خواهیم تنها در یک روز کل مشکل را برطرف کنیم. در انتهای مطلب نظراتتان را بنویسید و مشکلات خود را بگویید.

برای آشنایی بیستر:

شکستگی پنل هایسنس

قسمت‌های پنل تلویزیون هایسنس

پنل تلویزیون‌های ال ای دی برای تشکیل و نمایش تصویر بکار می‌رود. در این بخش از تلویزیون ابتدا تصویر به کمک کریستال‌های مایع تحت تاثیر جریان برق عبوری از آن ساخته می‌شود. همزمان اجازه عبور نور پس زمینه را از خود می‌دهد و به این روش تصویر روشن می‌شود.

بخش‌های پنل تلویزیون‌های هایسنس شامل: لیکوئید، دیپفیوزر، بک‌لایت و کابل‌های رابط است. در پنل بک‌لایت نور پس زمینه لیکوئید را تامین می‌کند. نور بک‌لایت به کمک بقیه قسمت‌های پنل (یعنی قسمت‌های دیپفیوزر)، به یک نور ملایم، قوی و یکنواخت تبدیل می‌شود. نور از لیکوئید در حالت غیرفعال یا خاموش عبور نمی‌کند. وقتی لیکوئید روشن و فعال شده و تصویر در آن تشکیل شود اجازه عبور بخشی از نور پس زمینه را می‌دهد. بنابراین لیکوئید بخش اصلی پنل است. در صورت آسیب دیدن آن تصویر تشکیل نخواهد شد. ضربه یا فشار زیاد به اتصالات داخلی لیکوئید و محفظه‌های کریستال مایع داخل آن آسیب می‌رساند. در واقع شکستن پنل تلویزیون هایسنس به معنای آسیب خوردن به لیکوئید پنل است.

برای آشنایی با وظایف هر قسمت از پنل و ساختمان پنل تلویزیون:

لیکوئید چیست؟

قسمت از تلویزیون که موقع خاموشی سیاه رنگ است را لیکوئید می‌گویند. شرکت هایسنس برای صفحه پنل تلویزیون‌های خود هیچ محافظ یا ضربه‌گیری در نظر نگرفته است. در واقع شما با تماس صفحه جلو دارید لیکوئید تلویزیون‌ را لمس می‌کنید. این صفحه دارای اتصالات الکترونیکی بسیاری در درون خود است که از نوع شفاف‌اند و در اثر ضربه این اتصالات قطع می‌شود. لذا این صفحه به ضربه بسیار حساس است.

پنل‌های جدید و IPS نسبت به ضربه مقاومت تراند. باوجود این بهتر است مقدار تحمل آنها امتحان نکنید! و مطمئن باشید که در صورت وارد شدن ضربه جدی می‌شکنند. لیکوئید همان قسمتی است که توسط فشار زیاد یا ضربه می‌شکند و باید تعویض شود. به زبان ساده شکستگی پنل تلویزیون هایسنس ایراد لیکوئید پنل است.

برای آشنایی با لیکوئید بخوانید:

ثبت درخواست تعمیر پنل شکسته تلویزیون هایسنس در استان اصفهان

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

علائم شکستگی پنل تلویزیون هایسنس

علائم شکستگی پنل تلویزیون هایسنس واضح و مشخص است. بنابراین به سادگی قابل تشخیص است. با هم مهم‌ترین علائم شکستگی پنل را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم به صورت قطعی از شکستگی یا عدم شکستگی پنل تلویزیون مطمئن شویم.

قسمت‌های سیاه دایره‌ای

وجود دایره‌های سیاه ثابت روی صفحه تلویزیون یکی از نشانه‌های مهم شکستگی پنل است. این شکل‌ها اغلب در لبه‌های کناری پنل یا چسبیده به قاب جلویی تلویزیون به‌وجود می‌آید. در پنل‌های جدید و مقاوم، ضربه‌هایی که از کنار به تلویزیون وارد می‌شود باعث ایجاد این نوع شکستگی است. احتمال زیاد در این شرایط روی تصویر خط دیده نمی‌شود یا تنها یک یا دو خط وجود دارد. پنل‌های جدید معمولا به این شکل آسیب می‌بینند.

خط‌های مورب

خط‌های مورب یا جمع شده در یک نظقه، شبیه تارهای عنکبوت از علائم مطمئن شکستگی پنل است. این خط‌های مورب همه به سمت یک نقطه که همان محل برخورد ضربه است کشیده شده‌اند. این خطوط ممکن است به رنگ‌های مختلفی باشند و فقط وقتی تلویزیون روشن شود قابل دیدن است. در صورتی که به آرامی محل جمع شدن خطوط را لمس کنید و خط‌ها جابجا تغییر کنند مطمئن باشید که پنل شکسته است.

خطوط عمودی و افقی

ممکن است وجود هم زمان خط‌های افقی و عمودی علت شکستگی پنل باشد. این نشانه قطعی نیست اما در پنل‌های شکسته بسیار دیده می‌شود. پنل پس از ضربه این خطوط را نمایش می‌دهد. این خط‌ها نیز فقط در زمان روشن بودن تلویزیون قابل دیدن است. این خط‌ها نازک و زیاد است. ممکن است همراه این خطوط خط‌های مورب نیز وجود داشته باشد.

تعمیر پنل شکسته تلویزیون هایسنس

آیا تعمیر پنل شکسته تلویزیون هایسنس ممکن است؟ 

همان طور که تا الان متوجه شدیم، پنل تلویزیون از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است و شکستگی پنل در واقع شکستگی لیکوئید آن است. پس پنل را بشکل ماژولی از قطعات متفاوت می‌دانیم که هر یک جداگانه قابل تعویض‌اند. حالا می‌توان کل پنل را تعویض کرد یا تنها با تعمیر پنل، تنها بخش لیکوئید آن را تعویض کنیم. پس دقت کنیم که در واقع تعمیر لیکوئید شکسته امکان پذیر نیست. در حال حاضر امکان تعمیر لیکوئید آبخورده و یا دارای خط و قعطی قابل تعمیر است اما شکستگی لیکوئید تلویزیون هایسنس قابل تعمیر نیست.

پس برای استفاده از تلویزیون هایسنس شکسته باید لیکوئید شکسته آن را تعویض کنیم. خوشبختانه امروزه به کمک ارتباطات گسترده و خدمات فراوان جهت تلویزیون‌های هایسنس امکان تعویض لیکوئید تلویزیون‌های هایسنس با قیمت کم امکان‌پذیر است.

هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس

هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس به دو موضوع بستگی دارد. اول اندازه صفحه نمایش تلویزیون (بر اساس اینچ): این ابعاد شامل 32، 40، 43، 47، 49، 50 و … اینچ است. نوع تکنولوژی موجود در پنل تلویزیون هایسنس نیز در قیمت تعویض پنل  موثر است. این تکنولوژی‌ها مثل Full LED، LCD، سه بعدی و 4K است. برخی از پنل‌ها بسادگی در بازار موجود است و در زمان بسیار کوتاه قابل تعویض است.

هزینه تعویض لیکوئید پنل‌های تلویزیون هایسنس در جدول زیر وجود دارد. این قیمت‌ها بروزرسانی می‌شود. باوجود این برای اطمینان از موجودی پنل مورد نیاز خود مدل تلویزیون هایسنس خود را برای ما ارسال کنید تا از موجودی آن مطمئن شوید.

هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس

نوع تلویزیون هایسنسسایزهزینه تعویض پنل تلویزیون هایسنس
تلویزیون ال ای دی LG۴0 اینچ۵,۸۰۰,۰۰۰ تا ۶,۲۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG۴۳ اینچ6,1۰۰,۰۰۰ تا ۶,5۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG۴۷ اینچ8,6۰۰,۰۰۰ تا 9,0۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG۴۹ اینچ۷,۸۰۰,۰۰۰ تا ۸,۲۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG۵0 اینچ8,3۰۰,۰۰۰ تا 8,7۰۰,۰۰۰

تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس

چگونه پنل تلویزیون هایسنس تعویض می‌کنیم؟

برای تعویض پنل شکسته یا معیوب تلویزیون هایسنس لازم است تا قاب‌های تلویزیون باز و پنل به طور کامل جدا شود. چون لیکوئید بسیار شکننده است، بازکردن پنل باید در محیط کاملا مناسب و با دقت انجام شود. بنابراین تعویض پنل در دفتر تخصصی تعمیر و تعویض پنل نمایندگی هایسنس انجام می‌دهیم.

مراحل تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس

ابتدا شما باید مدل دقیق تلویزیون هایسنس خود برای نمایندگی ارسال کنید. سپس موجودی انبار کنترل شده و جهت حمل تلوزیون شکسته با شما هماهنگ می‌کنند. پس از انتقال تلویزیون هایسنس به نمایندگی، بررسی‌های نهایی جهت تعویض پنل روی آن انجام شده و لیکوئید پنل جدید را جایگزین می‌کنند. تلویزیون پس از بررسی و تایید نهایی به شما تحویل داده می‌شود.

مدت زمان تعویض پنل شکسته تلویزیون هایسنس

میزان زمان لازم برای تعویض پنل بستگی به اندازه پنل و موجودی انبارهای شرکت دارد. در حالت عادی تعویض پنل بین نصف روز تا حداکثر 24 ساعت زمان می‌برد. یعنی همان روز یا نهایت تا روز کاری بعدی به شما تحویل داده می‌شود.

مراحل تعمیر شکستگی پنل هایسنس اصفهانآیا پنل‌های تلویزیون هایسنس تعویضی نو است؟

بله. لیکوئید‌های پنل‌ تعویضی تلویزیون‌های هایسنس نو است و دارای روکش و برچسب است. همان طور که می‌دانید تعویض پنل تلویزیون دست دوم اقتصادی نیست.

مدت زمان لازم جهت تعویض پنل تلویزیون هایسنس چقدر است؟

تعویض پنل تلویزیون هایسنس در کمتر از 24 ساعت انجام می‌شود و همان روز یا حداکثر روز کاری بعد به شما تحویل می‌دهند.

نمایندگی اصفهان تلویزیون ایتا
ایتا
واتساپ نمایندگی تلویزیون اصفهان خمینی شهر
واتساپ
تماس با نمایندگی تلویزیون اصفهان خمینی شهر
تلفن
تعمیرات تلویزیون اصفهان خمینی شهر
موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *