مدل تلویزیون هایسنس چیست؟: معنا و کاربرد

در ادامه مطالب تعمیر تلویزیون هایسنس با هم با مدل تلویزیون هایسنس آشنا می‌شویم. تلویزیون هایسنس توسط یک شرکت چینی به همین نام تولید می‌شود. باید بدانید که Hisense بزرگترین تولید کننده OEM تلویزیون است. هایسنس طیف گسترده‌ای از تلویزیون‌های سفارشی را ارائه می‌دهد، بنابراین تنها 50 درصد از تلویزیون‌های تولید شده توسط شرکت دارای نام تجاری هایسنس هستند. احتمالاً به همین دلیل است که صدها مدل مختلف تلویزیون قبل از سال 2021 وجود داشته است.

معنی مدل تلویزیون هایسنس

قبل از سال 2022، شماره مدل تلویزیون‌ها بر اساس منطقه متفاوت بود. می‌توانستیم مناطق اصلی را تشخیص دهیم: اروپا، آمریکای شمالی (ایالات متحده آمریکا، کانادا، مکزیک)، آفریقای شمالی و استرالیا.

دو نوع شماره مدل وجود داشت، یکی برای آمریکای شمالی، کانادا و استرالیا. دو شماره مدل برای اروپا وجود داشت: یکی قدیمی، که در سال 2018 به مدل جدید تغییر کرد. ممکن است تلویزیون‌هایی را با هر دو نوع شماره مدل ببینید. این به دلیل انتقال تدریجی به یک نامگذاری یکنواخت برای مدل‌های تلویزیون در سراسر جهان است. در سال 2021، هایسنس شروع به تخصیص شماره مدل‌های مشابه بر اساس ساختار به تلویزیون‌های خود کرد.

معنای نمونه مدل تلویزیون هایسنس

از سال 2021، شماره مدل تلویزیون‌ها کمی توسط هایسنس استاندارد شده است و اکنون می‌توانید اطلاعات مربوط به تلویزیون را از شماره مدل دریافت کنید. در ادامه این مطلب اطلاعات موجود است. بیایید به یک مثال نگاه کنیم، شماره مدل 65U77HQ را در نظر بگیرید، و من به شما خواهم گفت که چگونه آن را رمزگشایی کنید.

مدل تلویزیون هایسنس
مدل تلویزیون هایسنس 65u77hq

65 اندازه صفحه نمایش بر حسب اینچ است
U – محدوده تلویزیون، این بسیار نسبی است زیرا معمولاً فقط یک ویژگی خاص تلویزیون مانند OLED، UHD یا Full HD را مشخص می کند.
7 – سریال های تلویزیونی در خط.
7- مدل تلویزیون در سریال ممکن است در برخی از مدل های تلویزیون وجود نداشته باشد. به عنوان مثال، این نامه در تلویزیون OLED وجود ندارد.
H – سال توسعه مدل تلویزیون، نحوه پیمایش را در ادامه به شما خواهم گفت.
Q – طراحی

تلویزیون هایسنس بر اساس سال، تلویزیون هایسنس من چه سالی تولید شده است؟

هایسنس به این قانون پایبند است که مدل‌های جدید از اواسط سال شروع می‌شوند و در نیمه ابتدای سال بعد به تولید ادامه می‌دهند. این برای OEM ها معمول است. در اوایل سال، توسعه مدل‌های جدید، مشکل تامین را حل می‌کند و تولید در نیمه دوم سال آغاز می‌شود. اگر به مدل‌های تلویزیون قبل از 2014 علاقه دارید، باید سال انتشار را از منابع مختلف، اسناد فنی، بررسی‌ها و دفترچه‌های تلویزیونی جستجو کنید. پس از سال 2014، می‌توانید به دنبال نشانگر حروف سال توسعه تلویزیون و شروع فروش باشید.

H – 2021/2022

G – 2020/2021

F – 2019/2020

E – 2018/2019

D – 2017/2018

C – 2016/2017

B – 2015/2016

A – 2014/2015

چگونه بفهمیم تلویزیون Hisense برای کدام منطقه طراحی شده است?

باید بدانید که مناطق مختلف استانداردهای پخش دیجیتال متفاوتی دارند. به عنوان مثال، آمریکای شمالی دارای استاندارد ATSC و اروپا دارای DVB است. برای شناسایی تلویزیون‌های هایسنس کد کشور بین المللی را در انتهای شماره مدل اضافه کنید، بنابراین ممکن است ببینید مدل 75U8H USA یک تلویزیون برای ایالات متحده است. و مدل 75U8H AU برای استرالیا است. اما برای اکثر کشورها هیچ چیز ذکر نشده است، بنابراین در انتخاب تلویزیون خود مراقب باشید و انتخاب کنید که تلویزیون دارای کدام تیونر دیجیتال باشد. واقعا عجیب، در برخی از وب سایت‌های هایسنس، مانند آنهایی که در مکزیک و آرژانتین هستند، هیچ مشخصات دقیقی از تلویزیون‌ها پیدا نکردم، فقط تصاویر تبلیغاتی.

جستجوی شماره سریال هایسنس: جستجوی شماره مدل هایسنس

البته اگر به شماره سریال یا مدل تلویزیون هایسنس خود نیاز دارید، ابتدا باید آن را پیدا کنید. همچنین ممکن است هنگام تماس با خدمات مشتری به شماره سریال نیاز داشته باشید. اینجا جایی است که می توانید آن اطلاعات را پیدا کنید.

همیشه می توانید شماره مدل و شماره سریال را در پشت تلویزیون خود پیدا کنید. همیشه یک برچسب با اطلاعات مربوط به تلویزیون در آنجا وجود دارد. به هر حال، Hisense توصیه می‌کند که به دنبال اطلاعات مربوط به تلویزیون روی برچسب باشید. دقیق‌ترین اطلاعات آنجاست.
شماره مدل را نیز می‌توانید در منوی تلویزیون پیدا کنید. با این حال، با توجه به تعداد زیاد مدل تلویزیون و سیستم عامل روی آنها، ترتیب جستجوی شماره مدل و شماره سریال تلویزیون هایسنس شما می‌تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، در زیر، من تصویری از منوی Hisense TV را نشان داده ام. همانطور که می بینید، اطلاعات را می توان در منوی “System Massage” یافت. شماره سریال فقط صفر است و شماره مدل “کد سرویس” نامیده می‌شود.
گزینه سوم برای یافتن شماره سریال و شماره مدل جعبه بسته بندی است. توصیه می‌کنم عکس بگیرید یا بخشی از جعبه بسته بندی را با برچسب اطلاعات تلویزیون ذخیره کنید.

مدل تلویزیون هایسنس - منو
منو تلویزیون هایسنس

شماره مدل قدیمی تلویزیون هایسنس تا سال 2021

همانطور که قبل از سال 2021 گفتم، تعداد مدل‌های مختلفی از تلویزیون‌ها وجود داشت. من می‌توانم این را با این واقعیت توضیح دهم که این شرکت از تولید تلویزیون از طریق سیستم برون سپاری حمایت می‌کرد. تولید مدل‌های تلویزیون آن در درجه دوم اهمیت قرار داشت. این هنوز هم تا حدودی رعایت می‌شود، اما این شرکت در تلاش است برند خود را گسترش دهد.

مروری کوتاه بر تلویزیون‌های هایسنس

هایسنس تولیدکننده تلویزیون‌های ارزان قیمت است. حدود 50 درصد از تلویزیون‌ها با نام تجاری هایسنس ساخته می‌شوند. شماره مدل تلویزیون‌ها منعکس کننده قابلیت‌های فنی آنها نیست. شماره مدل فقط یک شناسه تلویزیون است. هنگام انتخاب تلویزیون باید بسیار مراقب باشید. هایسنس تلویزیون‌ها را بر روی شش پلتفرم می‌سازد، یک تلویزیون می‌تواند دارای شش سیستم عامل مختلف باشد، و اگر تلویزیونی را به امید تماشای برخی سرویس‌های استریم بردارید، ممکن است روی تلویزیون نباشد. هایسنس تلویزیون‌هایی را با این سیستم عامل ها تولید می‌کند:

Google TV

Roku TV

Fire TV

Vidaa TV

XClass TV

Android TV

توضیح شماره مدل تلویزیون هایسنس (آمریکا، کانادا) 55H9050E

هایسنس زودتر از اروپا شروع به فروش تلویزیون در ایالات متحده، کانادا و مکزیک کرد. در سال 2014، شماره مدل تلویزیون جدید معرفی شد. ما به نحوه درک شماره مدل تلویزیون هایسنس از سال 2014 برای بازار آمریکای شمالی خواهیم پرداخت.

مدل تلویزیون هایسنس 55H9050E

55 – اندازه مورب تلویزیون
H – نشانگر کشوری که تلویزیون برای آن ساخته شده است. یا تفاوت در تلویزیون
H – تلویزیون هوشمند Hisense (ایالات متحده)
R – تلویزیون ایالات متحده با برنامه از پیش نصب شده برای دسترسی به تلویزیون Roku
P – فروش تلویزیون در استرالیا
О – فروش تلویزیون در ژاپن
E – تلویزیون برای فروش در چین
9 -سریال تلویزیون
050 – تلویزیون طراحی، ممکن است در برخی از مدل های تلویزیون وجود نداشته باشد

چگونه می توانم سال تلویزیون هایسنس خود را تا سال 2021 بدانم؟

از شماره مدل می‌توانید سال تلویزیون Vizio خود را دریابید. حرف آخر شماره مدل نشان دهنده سال توسعه مدل است.

G – 2020
F – 2019
E – 2018
D – 2017
С – 2016
B – 2015
A – 2014

شماره مدل Hisense TV (اروپا) را توضیح دهید

اروپا از شماره مدل یکسانی استفاده نمی کند که Hisense ایالات متحده از نام تلویزیونی متفاوت استفاده می‌کند. برای اروپا، تعیین شماره مدل جدید در سال 2018 معرفی شد. بنابراین ممکن است در آن زمان مدل‌های تلویزیون با شماره مدل‌های بسیار متفاوت را دیده باشید.

با ما در ارتباط باشید:

تماس با نمایندگی تلویزیون
واتساپ نمایندگی تلویزیون
تعمیر تلویزیون اصفهان
تماس با نمایندگی در اصفهان
تعمیر تلویزیون ایتا