فهرست مطالب

OLED (دیودهای ساطع کننده نور آلی) یک فناوری تابش نور تخت است که با قرار دادن یک سری فیلم های نازک آلی بین دو رسانا ساخته می شود. برای آشنایی دقیق و حرفه ای با این محصول بی نظیر با ما در نمایندگی خمینی شهر همراه باشید.

وقتی جریان الکتریکی اعمال می شود ، یک نور شدید ساطع می شود.

OLED ها نمایشگرهای ساطع کننده ای هستند که نیازی به نور پس زمینه ندارند و بنابراین نازک تر و کارآمدتر از نمایشگرهای LCD (که نیاز به نور پس زمینه سفید دارند) هستند.

نمایشگرهای OLED فقط نازک و کارآمد نیستند – آنها بهترین کیفیت تصویر را از قبل ارائه می دهند و همچنین می توان آنها را در آینده شفاف ، انعطاف پذیر ، تاشو و حتی قابل چرخش و قابل کشش کرد.این نمایشگر نشان دهنده آینده فناوری نمایش است!

OLED در مقابل LCD

یک صفحه نمایش OLED دارای مزایای زیر نسبت به نمایشگر LCD است :

 • کیفیت تصویر بهبود یافته – کنتراست بهتر ، روشنایی بیشتر ، زاویه دید کامل تر ، دامنه رنگ گسترده تر و سرعت تازه سازی بسیار سریع تر.
 • مصرف برق کمتر
 • طراحی ساده تر که امکان نمایش بسیار نازک ، انعطاف پذیر ، تاشو و شفاف را فراهم می کند
 • دوام بهتر – OLED بسیار با دوام هستند و می توانند در دامنه دمایی گسترده تری کار کنند

آینده – نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر و شفاف

همانطور که گفتیم ، می توان از OLED برای ایجاد نمایشگرهای منعطف و شفاف استفاده کرد. این بسیار هیجان انگیز است زیرا دنیای کاملی از امکانات را باز می کند:

 • نمایشگرهای OLED منحنی که روی سطوح غیر مسطح قرار می گیرند
 • OLED های پوشیدنی
 • OLED های تاشو و OLED های قابل جمع شدن که می توانند برای ایجاد دستگاه های تلفن همراه جدید استفاده شوند
 • OLED های شفاف تعبیه شده در شیشه ها یا شیشه های جلو اتومبیل
 • و بسیاری دیگر که حتی امروز هم نمی توانیم تصور کنیم …

OLED های انعطاف پذیر سالهاست که در بازار وجود دارند (در گوشی های هوشمند ، پوشیدنی و سایر دستگاه ها) و سرانجام در سال 2019 شاهد اولین دستگاه های تاشو هستیم – مانند Samsung Galaxy Fold و Huawei Mate X – هر دو گوشی های هوشمندی هستند که تا تبدیل به دستگاه قرص با OLED تاشو شوید.در سال 2019 ال جی اولین OLED قابل شارژ جهان را نیز اعلام کرد – تلویزیون 65 اینچی OLED R که می تواند به پایه خود بپیچد!

تعمیر تلویزیون

OLED ها چگونه کار می کنند؟

OLEDبا قرار دادن یک سری فیلمهای نازک آلی بین دو هادی ساخته می شود.هنگامی که جریان الکتریکی اعمال می شود ، یک نور شدید ساطع می شود.

خمینی شهر

بنابراین چه چیزی در مورد OLED ارگانیک است؟

OLEDها آلی هستند زیرا از کربن و هیدروژن ساخته می شوند. هیچ ارتباطی با غذای ارگانیک یا کشاورزی وجود ندارد – اگرچه OLED بسیار کارآمد است و هیچ فلز بدی ندارد – بنابراین این یک فناوری سبز واقعی است.

امروز کجا می توانم نمایشگر OLED پیدا کنم؟

OLED امروزه در تلفن های همراه ، دوربین های دیجیتال ، هدست های VR ، تبلت ها ، لپ تاپ ها و تلویزیون ها مورد استفاده قرار می گیرد. در سال 2018 ، بیش از 500 میلیون صفحه نمایش AMOLED تولید شده است – بیشتر به منظور تأمین تقاضای فروشندگان تلفن های همراه. تولید کننده برجسته AMOLED سامسونگ دیسپلی است و امروزه اکثر گوشی های دارای صفحه نمایش OLED سفت و سخت و انعطاف پذیر هستند. به عنوان مثال اپل از یک AMOLED انعطاف پذیر در آیفون XS 2018 خود استفاده می کند – یک پنل OLED 5.8 “1125×2436 ساخته شده توسط SDC ، صفحه نمایش همان iPhone X AMOLED . آیفون XS Max دارای یک AMOLED قابل انعطاف بزرگتر 6.5” 1242×2688 است. کارشناسان نمایشگر می گویند که iPhone XS Max Display بهترین نمایشگر تلفن های هوشمند در جهان است .

OLED امروزه در دستگاه های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد زیرا نازک ، کارآمد ، انعطاف پذیر و روشن است. OLED از LCD بیشترین قیمت را دارد ، اما شرکت ها با افزایش عملکرد و کاهش قیمت ها بیشتر از این نمایشگرها استفاده می کنند. در اینجا لیست محصولات و ابزارهای ما با نمایشگر OLED آورده شده است . اگر می خواهید یک صفحه نمایش OLED را در دستگاه خود استفاده کنید ، OLED Marketplace ما جامع ترین فهرست نمایشگر OLED جهان است.

تلویزیون های OLED

OLED بهترین فناوری نمایش است – و در واقع امروزه از پنل های OLED برای ایجاد خیره کننده ترین تلویزیون های موجود استفاده می شود – با بهترین کیفیت تصویر همراه با باریک ترین مجموعه های موجود در تاریخ. و این تنها آغاز کار است ، زیرا در آینده OLED تلویزیون های بزرگ شفاف و قابل انعطاف را امکان پذیر می کند !

در حال حاضر تنها شرکتی که پنل های تلویزیون OLED تولید می کند LG Display است. سازنده نمایشگر کره ای در حال ساخت پنل های OLED 55 “، 65” و 77 “4K است (در سال 2019 تولید پنل های 88” را نیز آغاز خواهد کرد – علاوه بر تلویزیون های OLED قابل روت) ، آنها را به سازندگان تلویزیون ارائه می دهد. جای تعجب نیست که LG Electronics پیشرو در تولید تلویزیون OLED است ، اما شرکت های دیگری مانند پاناسونیک ، سونی ، فیلیپس و دیگران نیز تلویزیون های OLED را ارائه می دهند که مبتنی بر پنل های LG است.

ال جی انتخاب گسترده ای از تلویزیون های OLED را ارائه می دهد ، ازOLEDB8 “اصلی” (اما هنوز هم ممتاز) گرفته تا.OLEDW8 مانند تصاویر پس زمینه برتر . بررسی تلویزیون های OLED کنونی بسیار جذاب بوده است ، به طوری که اکثر بازرسان و مصرف کنندگان تلویزیون های OLED بهترین کیفیت تصویر را از گذشته ارائه می دهند! محدوده تلویزیون OLED 2019 ال جی شامل 88 “8K OLED Z9 بزرگ و قابل انعطاف 65” Signature OLED R است .

OLEDنمایندگی خمینی شهر

معایب OLED

OLED ها کامل نیستند. اول از همه ، تولید OLED هزینه بیشتری نسبت به تولید LCD دارد – اگرچه امیدوارم این وضعیت در آینده تغییر کند ، زیرا OLED به دلیل طراحی ساده حتی از LCD ها ارزان تر است (برخی معتقدند OLED های آینده با استفاده از فرآیندهای ساده جوهر افشان چاپ خواهد شد ).

عمر OLED محدود است (مانند هر نمایشگر ، واقعاً) ، این مسئله چند سال پیش کاملاً مشکلی بود. اما پیشرفت مداوم وجود داشته است و امروز این تقریباً مسئله ای نیست. امروز OLED به اندازه کافی دوام می آورد تا در دستگاه های تلفن همراه و تلویزیون استفاده شود. OLED به دلیل خاصیت انتشار ، می تواند در نور مستقیم خورشید نیز مشکل ساز شود . اما شرکت ها در تلاشند تا آن را بهتر کنند و AMOLED های جدیدتر (مانند نمایشگرهای Super AMOLED و Super AMOLED Plus سامسونگ و نمایشگرهای CBD نوکیا ) از این نظر کاملاً خوب هستند – حتی برخی آنها را برتر از LCD می دانند.

نور سفید OLED

از OLED می توان برای ایجاد منبع نور عالی استفاده کرد. OLED ها ناحیه پراکنده را ارائه می دهند و می توانند انعطاف پذیر ، کارآمد ، سبک ، نازک ، شفاف ، تنظیم رنگ و موارد دیگر باشند OLED احتمالاً در طراحی های کاملاً جدید روشنایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شرکت هایی در سراسر جهان ، از جمله LG ، OSRAM ، GE ، Lumiotec ، Pioneer و دیگران در حال کار برایروشنایی OLED هستند . بسیاری از شرکت ها در حال حاضر نمونه ها و پانل های کم حجم را ارائه می دهند ، اما قیمت ها همچنان پایین است زیرا حجم تولید کم است.

برای آشنایی بیشتر با برترین تلویزیون های جهان، با ما در نمایندگی خمینی شهر همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Saeed Bakrani
Saeed Bakrani
2021-11-19
Mehdi Hassanpour
خوش برخورد و حرفه ای بودند.
Mehdi Hassanpour
2021-10-06
xfgzdfg saefsdf
xfgzdfg saefsdf
2021-10-06
EHSAN SHABRANG
EHSAN SHABRANG
2021-01-29
javad mohebban
بسیار حرفه ای و منصف در کار
javad mohebban
2020-09-10
Mehdi Hassanpour
Mehdi Hassanpour
2020-08-29
مصطفی رفیعی
خدمات رو به خوبی ارائه میدهند و برخورد خیلی خوبی هم دارند.
مصطفی رفیعی
2020-08-26
بررسی
نوشته‌های تازه

تلویزیون تصویر ندارد، صدا دارد

وقتی تلویزیون شما صدا دارد ولی تصویر ندارد علت های متفاوتی می تواند داشته باشد. خرابی بک لایت. خرابی... ادامه مطلب

تصویر تلویزیون قطع و وصل می شود

کامل‌ترین روش حل مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون‌های سامسونگ، ال جی، سونی، ایکس‌ویژن - نمایندگی تعمیر تلویزیون... ادامه مطلب

تلویزیون ال ای دی روشن نمی شود

يكي از ايرادهای رايج در تلویزیون های ال اي دي خاموش شدن دستگاه و روشن نشدن آن مي باشد.... ادامه مطلب

محافظ صفحه تلویزیون

اگر هنگام بازی کردن کودکان و یا جابه جایی ال ای دی کوچک ترین ضریه ای به پنل ال... ادامه مطلب

لیکوئید تلویزیون: تناقض آشکار در منزل شما

LCDها به‌سرعت جزئی از زندگی روزمره ما می‌شوند، اما آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که دقیقاً چه هستند؟ تلویزیون‌های ال‌سی‌دی... ادامه مطلب

تماس با ما
 • تلفن: ۳۳۶۷۸۸۳۳-۰۳۱ - ۳۳۵۱۶۸۴۴-۰۳۱ - ۰۹۱۳۲۱۱۰۲۸۰
 • ساعات / روز کاری: ۹:۰۰ - ۱۳:۰۰ | ۱۶:۰۰ - ۲۱:۰۰