هوشمندترین تلویزیون هایی که می توانید خریداری کنید

فهرست +

بیایید بهترین تلویزیون های هوشمند و سیستم عامل های موجود را با هم مقایسه می کنیم.

بهترین تلویزیون هوشمند کدام است؟ معمولا تلویزیون های هوشمند چه کاری انجام می دهد؟ چقدر تفاوت بین سیستم عامل های تلویزیون های هوشمند وجود دارد؟ و کدام یک برای من مناسب است؟ ما در این راهنمای جامع برای یافتن بهترین تلویزیون هوشمند در سال 1399به شما کمک خواهیم کرد تا به این سوالات و چند سوال مشابه پاسخ دهید.

اگر در سال 1399 تلویزیون خریداری می کنید، مطمئناً یک تلویزیون هوشمند خواهد بود. معنای آن این است که از قابلیت اتصال به اینترنت و پشتیبانی از ایلیکیشن برخوردار است. بنابراین برای استفاده از سرویس های پخش زنده مانند فیمیلو و نماوآ در تلویزیون خود نیازی به پلاگین های اضافی ندارید.

تلویزیون های هوشمند این روزها راهکارهای اتصال به دستگاه های خانه هوشمند را نیز ارائه می دهند، از جمله برخی از آنها دستیارهای صوتی مانند الکسا و دستیار گوگل را تلفیق می کنند.

آنچه می تواند انتخاب تلویزیون های هوشمند را گیج کننده نماید این است که مارک های اصلی تلویزیون تمایل به استفاده از پلتفرم اختصاصی تلویزیون های هوشمند خود را دارندکه هر یک کاملاً (و در بعضی موارد نه چندان ظریف) متفاوت است.

webOS ال جی و Tizen سامسونگ به عنوان سیستم عامل های پیشرو در بازار در نظر گرفته می شوند. بیشتر از آنکه سهمی در نوآوری داشته باشند از یکدیگر الهام می گیرند، اگرچه هنوز هم دلایل زیادی برای بررسی سیستم عامل های دیگر وجود دارد.

مارک های دیگر تلویزیون ،مانند هایسنس، بسته به منطقه و قیمت تلویزیون خود از انواع سیستم عامل های هوشمند استفاده می کنند. به این معنی که یک تلویزیون هایسنس جدید می تواند از Android TV (که توسط سونی نیز استفاده می شود) ، Roku TV، یا پلت فرم خاص خود VIDAA U استفاده کند. هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. ،به همین دلیل ما این راهنما را برای شما آورده ایم: برای کمک به شما در تصمیم گیری درباره اینکه کدام یک از تلویزیون های هوشمند برای شما مناسب تر است.

در زیر خلاصه ای از همه پلتفرم های اصلی تلویزیون های هوشمند موجود و بهترین تلویزیون های هوشمند موجود در آن نرم افزار خاص را مشاهده خواهید کرد. اگر در حال خرید تلویزیون هوشمند جدید هستید ،در اینجا چگونگی هوشمند سازی آن توضیح داده شده است.

بهترین تلویزیون های هوشمند در یک نگاه:

بهترین تلویزیون هوشمند با LG CX OLED: webOS
بهترین تلویزیون هوشمند با تایزن: Samsung Q80T QLED
بهترین تلویزیون هوشمند با تلویزیون روکو: سری 6 TCL
بهترین تلویزیون هوشمند با Panasonic HZ1500: MyHomeScreen
بهترین تلویزیون هوشمند با Vizio P-Series Quantum X: SmartCast
بهترین تلویزیون هوشمند با Hisense U8B: Vidaa U

بهترین تلویزیون هوشمند با WebOS: مدل LG CX OLED

باهوش ترین تلویزیون موجود – با پنل OLED

راه اندازی: مناسب | سهولت استفاده: خوب | سرعت: بهتر | تعداد برنامه ها: خوب | جستجوی سراسری: مناسب

+ تلفیق دستیار گوگل و الکسا

+ مرورگر سریع

بهترین تلویزیون هوشمند با WebOS: مدل LG CX OLED
باهوش ترین تلویزیون موجود – با پنل OLED

ال جی با webOS خود دستورالعمل سیستم عامل های تلویزیون هوشمند را بازنویسی کرد و روند رابط کوچک و کاربر پسند را از سال 1393 آغاز کرد. پیش به سوی سال 1399 می رود و webOS هنوز یک پلتفرم تلویزیون هوشمند استثنایی است که واقعا مجموعه ای پیشرو است – با آخرین تکرار آن در CX OLED (و GX OLED ، WX OLED و هم نسل شان BX OLED به زودی).

رابط کاربری هنوز بر پایه یک نوار راه اندازی برای برنامه ها ، ورودی ها و ویژگی ها ساخته شده است. ظاهری مرتب و قابل تنظیم دارد و می توانید ترتیب اجرا را متناسب با نحوه استفاده از مجموعه تغییر دهید. اگر دوست دارید تصاویر میراکست را از تلفن هوشمند خود دریافت کنید، برنامه Screen Share را با کنترل هوشمند مبتنی بر مکان نما ال جی بکشید و به ترتیب دلخواه بچینید.

ال جی همچنین در تشخیص صدا از پلتفرم ThinQAI خود، آمازون الکسا و دستیار گوگل پشتیبانی می کند. پشتیبانی از همه اینها تعبیه شده است، به این معنی که دیگر نیازی به دستگاه گوش دادن خارجی ندارید.

برای سال 1399 ویژگی جدیدی به شما کمک می کند تا پخش برنامه های تیم موردعلاقه خود را دنبال کنید.

بهترین تلویزیون هوشمند با سیستم عامل تایزن (Samsung Q80T QLED)

یک پلت فرم تلویزیون هوشمند برای رقابت با webOS

راه اندازی: خوب | سهولت استفاده: خوب | سرعت: بهتر | تعداد برنامه ها: مناسب | جستجوی سراسری: بد است

+ کانال های رایگان تی وی پلاس ارائه می دهد.
+ مرورگر سریع

سامسونگ یکی دیگر از برندهای علاقه مند به ساده سازی مسائل است. سیستم عامل تایزن آن به وضوح مدیون رابط وب او اس ال جی است ، تا آنجا که متشکل از آیکون ها ، برنامه ها و میانبرهای قابل دسترسی از طریق جعبه آیکون ها و یک نوار افقی در پایین صفحه است. یک جعبه “به تازگی” به طور پویا در گوشه انتهای سمت چپ بین برنامه های جاری استفاده شده و کانال های تلویزیونی تغییر می کند.

اما در حال حاضر آنقدر که ادعا می کند هوشمند نیست ، اما اگر سامسونگ هوش مصنوعی تلویزیون خود را در تایزن ادغام کند ، می تواند در آینده تغییر کند.

در حال حاضر ، واقعیت این است که حس خاص بودن را می پسندیم. شما می توان آیکون های روی صفحه را تغییر دهید. وقتی صحبت از برخی ورودی های AV و برنامه های کلیدی که روزمره استفاده می کنید است. سیستم عامل شلوغی را کاهش می دهد. اگرچه این گاهی اوقات بر خلاف مرورگر کار می کند – اما موارد زیادی وجود دارد که برای یافتن برنامه خاصی لازم است. خوشبختانه این امر توسط یک صفحه چندرسانه ای Smart Hub که محتوای برنامه ها و یو اس بی خانگی / شبکه خانگی شما را جدا می کند آسان تر شده است.

در تلویزیون های 1399 مانند QLED Q80T ، متوجه می شوید که نوار راه انداز کوچک تر از قبل است ، به این معنی که برنامه های بیشتری می توانند همزمان روی صفحه قرار بگیرند – در حالی که ویژگی جدید چند نمایشگر موبایل به شما امکان می دهد همزمان هم تلویزیون و هم برنامه های تلفن هوشمند خود را تماشا کنید

تایزن را در همه تلویزیون های QLED و اکثر تلویزیون های 4K سامسونگ خواهید یافت. مدل های با کیفیت بالاتر نیز Bixby داخلی را در اختیار شما قرار می دهند. اما همه مجموعه های سامسونگ با SmartThings سامسونگ همراه هستند – که به تلویزیون شما امکان می دهد به عنوان سرور خانه هوشمند شما عمل کند.

بهترین تلویزیون هوشمند با تلویزیون روکو (سری 6 TCL)

یک پلت فرم تلویزیون هوشمند کاملاً درخشان

راه اندازی: مناسب | سهولت استفاده: بهتر | سرعت: بهتر | تعداد برنامه ها: خوب | جستجوی جهانی: بهترین

+ بهترین جستجوی جهانی
+ استفاده از آن بسیار آسان است

بهترین تلویزیون هوشمند با تلویزیون روکو (سری 6 TCL)

پلتفرم Roku TV که در سال 1393 برای تلویزیون های TCL عرضه شد ، پشتیبانی خود را از تامین کنندگان تلویزیون های ارزان قیمت ایالات متحده پیدا کرده است. امروزه می توانید Roku TV را در تعداد زیادی مدل های تلویزیونی حایر، هایسنس، Insignia ، شارپ و تی سی ال – و همچنین یک مدل تلویزیونی اختصاصی Hisense Roku در پیدا کنید.

Roku TV به عنوان یک پلتفرم ، رابط کاربری و مجموعه ویژگی ها را از شرکت های پخش کننده رسانه پ، مانند Roku Streaming Stick ​​وام می گیرد.

این بدان معنی است که شما یک عملکرد جستجوی جهانی خواهید یافت که قادر به اسکن بیش از 30 برنامه مختلف مانند نتفلیکس، تلویزیون و فیلم های گوگل پلی، آمازون ، VUDU و موارد دیگر است. این باعث می شود کمترین قیمت را در نمایش تلویزیونی یا فیلمی که می خواهید تماشا کنید پیدا کنید. همچنین حدود 4500 کانال محتوا برای تماشا.

هنگامی که یک تلویزیون روکو راه اندازی کردید، یک سیستم عامل پیدا خواهید کرد که سال به سال به راحتی بهترین رتبه خود را به عنوان بهترین سیستم عامل دسته دوم حفظ می کند. اگر چه کمی خسته کننده به نظر می رسد اما استفاده از آن شهودی است. همچنین عدم ارتباط آن با یک پلتفرم پخش زنده خاص ، به شما این امکان را می دهد تا شما را به سمت برنامه هایی که می توانید بدون تعصب در آنها آنچه می خواهید را بابید، راهنمایی کند.

برخی از ویژگی های زیبای آن را مرور می کنیم. یک برنامه اختصاصی که از طریق بخش My Feed ، در ردگیری سرویس پخش زنده تلویزیون به شما کمک می کند تا فیلم ها و نمایش های تلویزیونی آینده را ردیابی کنید. حالت گوش دادن خصوصی (از طریق هدفون هایی که از راه دور متصل می شوند) به شما کمک می کند تا وقتی می خواهید بدون مزاحمت برای کل خانواده به تماشای تلویزیون بنشینید.

بهترین تلویزیون هوشمند با اندروید (Sony A9G OLED)

یک بستر جامع که هر ساله بهتر می شود.

راه اندازی: مناسب| سهولت استفاده: خوب | سرعت: مناسب | تعداد برنامه ها: بهتر | جستجوی جهانی: بهتر است

+ ردیف محتوای پیشنهادی
+ چیدمان مرتب

بهترین تلویزیون هوشمند با اندروید (Sony A9G OLED)

Sony AG9 OLED بدون شک یکی از بهترین تلویزیون های سال گذشته بود. اما در مورد نرم افزارهای روی آن چه می توان گفت؟

Android TV نزدیکترین جهان تلویزیون هوشمند به یک سیستم عامل استاندارد است ، اما هنوز هم تفاوت هایی بین اجرای نام تجاری وجود دارد. طرفداران Android TV Philips (از طریق سازنده TP Vision) و در ایالات متحده ، Sharp و Hisense هستند. همچنین در دستگاه پخش Nvidia Shield موجود است.

سونی ، جامع ترین راه حل گوگل را دارد. برای بینندگان انگلستان ، این یک پلت فرم راهنمای برنامه YouView را کاملاً هوشمندانه لایه بندی کرده است ، و ماهرانه به یکی از نقاط ضعف بزرگ Android TV – تأمین تلویزیون عقب افتاده پرداخته است. این برنامه YouView اطمینان حاصل می کند که همه خدمات اصلی ارائه می شوند و از طریق یک EPG 7 روزه برگشت پذیر قابل دسترسی هستند.

در حالی که سایر سیستم عامل های تلویزیونی از حداقل گرایی خود بهره مند می شوند ، اندروید با لایه های مختلف محتوا صفحه را پشته می کند: همچنین یک ردیف از محتوای خاص سونی وجود دارد و به دنبال آن برنامه هایی برای Netflix ، Amazon Video ، پیوندها به فروشگاه Google Play ، موسیقی Google Play ، فیلم ها و تلویزیون های Google Play ، YouTube و غیره.

دارندگان تلفن ها / رایانه های لوحی Android می توانند از دستگاه خود برای کنترل تلویزیون های Android از طریق برنامه TV SideView Sony استفاده کنند و Google Assistant با ادغام Android TV خاص خود بیشتر و بیشتر مفید می شود.

دستگاه های Android TV دارای Chromecast داخلی نیز هستند که پخش جریانی از دستگاه های همراه Android را ساده می کند (کاربران iOS می توانند برنامه AirBuddy را در Google Cast بارگیری کنند). کنترلرهای Logitech و Razer نیز قول بازی بدون نیاز به کنسول را می دهند.

طبق تجربه ما ، اندروید از بین سیستم عامل های مختلف هوشمند کمترین پایدار است ، به طوری که تلویزیون های سونی بیش از سهم خود از خرابی ها را نشان می دهند – معمول نیست که به شما اطلاع داده شود که جنبه های مختلف سیستم عامل اندروید متوقف شده است و برخی از این پیام ها کاملاً غیرقابل کنترل (معمولاً بهترین گزینه این است که تلویزیون به سادگی راه اندازی شود). اگرچه به روزرسانی های Android TV باعث بهبود سیستم عامل می شود ، این مسئله کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

بهترین تلویزیون هوشمند با MyHomeScreen (پاناسونیک HZ1500)

سیستم عامل داخلی پاناسونیک ساده است اما کسل کننده نیست.

راه اندازی: مناسب | سهولت استفاده: خوب | سرعت: بهتر | تعداد برنامه ها: مناسب | جستجوی جهانی: مناسب

+ سریع و پاسخگو
+ محجوب

پلتفرم هوشمند My Home Screen پاناسونیک در مقایسه با بسیاری از رقابت ها کاملاً ساده است – به این معنی که مانند وب و Tizen کاملاً ساده نیست ، اما یک رابط نسبتاً محجوب برای افرادی که می خواهند با تماشای تلویزیون تماشا کنند ارائه می دهد .

از سال 2020 ، صفحه اصلی من در نسل پنجم خود قرار دارد و تقریباً همان سیستم عامل فایرفاکس است که در ابتدا بر اساس آن ساخته شده بود.

وقتی دکمه Home را از راه دور فشار می دهید ، سه گزینه برای شما پیدا می شود: تلویزیون زنده ، برنامه ها و دستگاه ها. این سادگی بزرگترین نقطه قوت پلت فرم است که با ذخیره مفید همه برنامه ها در یک مکان ، پیمایش و یافتن چیزها را آسان می کند. همچنین می توانید برنامه های مورد علاقه خود را برای دسترسی سریعتر به صفحه اصلی پین کنید.

این آخرین تکرار را در همه تلویزیون های 2020 پاناسونیک خواهید یافت ، اگرچه سریعترین عملکرد را خواهد داشت – و برنامه ها و محتوای آن را در بهترین نور نشان می دهد – از طریق مجموعه های پیشرفته OLED سازنده تلویزیون ، مانند HZ1500 که در اینجا نشان داده شده است.

از آنجا که پلت فرم هوشمند نسبتاً ساده است ، برای کارکرد به مقدار زیادی قدرت پردازش نیاز ندارد ، که آن را پاسخگو ، مقاوم و بدون خرابی می کند. صفحه اصلی من مانند برخی از سیستم عامل ها تکه تکه نشده است و همچنین شما را با توصیه هایی بمباران نمی کند – به سادگی تمام سرویس های جریانی و پشتیبانی مورد نیاز شما را ارائه می دهد.

با تشکر از Freeview Play ، لیست جامعی از سرویس های جاسوسی شامل BBC iPlayer ، ITVhub ، All4 ، My5 ، BBC News & Sport و UK Play گنجانده شده است. برنامه iPlayer از 4K و HLG (Hybrid Log-Gamma – نسخه پخش شده HDR) پشتیبانی می کند که هر دو مورد BBC را در طول جام جهانی آزمایش کرد.

در حالی که پشتیبانی از برنامه به طور کلی خوب است ، شما هم NOW TV و هم دیزنی پلاس را از دست می دهید – دومی که مخصوصاً عجیب هستند ، به عنوان بزرگترین سرویس پخش جریانی تلویزیون که در سال گذشته راه اندازی شده است.

بهترین تلویزیون هوشمند با SmartCast (Vizio P-Series Quantum X)

SmartCast یک پلت فرم تلویزیون هوشمند کند اما کافی است.

راه اندازی: خوب | سهولت استفاده: خوب | سرعت: بد | تعداد برنامه ها: خوب | جستجوی جهانی: خوب

+ داخلی Google Chromecast

SmartCast ، روی کاغذ ، یک ایده عالی است. این موارد جالب و سرگرم کننده پلتفرم Android TV – از جمله امکان پخش محتوا روی صفحه شما – با طرح منطقی تر.

وقتی تلویزیون SmartCast را روشن می کنید ، آماده دیدن سه ردیف باشید – یک ردیف برجسته که دارای تصاویر خیمه ای بزرگ است تا شما را به سمت نمایش ها یا فیلم های خاص سوق دهد. یک ردیف برای محتوای پیشنهادی و یک ردیف برای همه برنامه های شما.

اگر می خواهید دسته بندی ها یا تنظیمات محتوای خاصی را بررسی کنید ، می توانید به یکی از برگه های دیگر بروید (یک برگه برای فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی ، پشتیبانی و موارد اضافی وجود دارد) یا برای انجام جستجو به بالا سمت راست صفحه بروید.

متأسفانه ، گرچه SmartCast قابلیت انعطاف پذیری زیادی را در زمینه پخش جریانی شما فراهم می کند ، اما همچنین یکی از پلتفرم های هوشمند کندتر است و می تواند بعضاً رفتار نادرستی از خود نشان دهد.

با این اوصاف ، ما نمی توانیم Vizio P-Series Quantum X را بزنیم – این تلویزیون علی رغم اینکه سیستم عامل آن است ، یکی از بهترین تلویزیون های امسال است.

بهترین تلویزیون هوشمند با Vidaa U (Hisense U7QF)

یک سکوی پایدار که همیشه بهترین پردازش را از بین نمی برد.

+ به طور کلی پاسخگو است
+ چیدمان مریت است

بهترین تلویزیون هوشمند با Vidaa U (Hisense U7QF)

راه اندازی: خوب | سهولت استفاده: خوب | سرعت: خوب | تعداد برنامه ها: تأیید | جستجوی جهانی: بد است

هایسنس از چند سیستم عامل مختلف تلویزیون های هوشمند – از جمله Roku TV و Android TV در میان آنها – استفاده می کند ، اما در عوض تعدادی از مجموعه های Hisense میان رده از یک سیستم عامل داخلی به نام Vidaa U استفاده می کنند.

چرا اینطور نامیده می شود؟ ما هرگز کاملاً مطمئن نیستیم. اما Vidaa U در طول آزمایش های مختلف ما یک پلت فرم هوشمند ثابت بوده است. این سیستم عامل سریعترین سیستم عامل نیست ، اما به خوبی طراحی شده است و تا حد زیادی با خواسته های یک تلویزیون هوشمند مدرن همخوانی دارد – اگرچه گاهی اوقات ناامیدکننده ای مانند محافظ صفحه نمایش مداوم (و ناخوشایند) O8B OLED وجود دارد.

این برنامه به اندازه بسیاری از سیستم عامل ها به هیچ وجه افتخار نمی کند ، اما شما می توانید مواردی از قبیل Netflix ، Amazon Prime Video ، Rakuten ، YouTube و Disney Plus را پیدا کنید که با پخش 4K و HDR در جایی که یک سیستم عامل آنها را ارائه می دهد ، کامل است. بینندگان انگلیس FreeView Play را برای پخش جریانی سریع از پخش کنندگان بریتانیا نیز دریافت خواهند کرد.

ممکن است Netflix نیز به خود احساس غرور و افتخار کند – احتمالاً در یک معامله پرسود با Hisense – جابجایی یا حذف برنامه از صفحه اصلی خود در مجموعه های Vidaa U در انگلستان غیرممکن است.

Vidaa Art جدید برای سال 2020 است که از حالت هنری سامسونگ الهام می گیرد ، اما به سختی آماده می شود و با برخی از عکسهای اصلی منظره و بسیاری از نقاشی های فانتزی از وب سایت DeviantArt پر می شود – نه دقیقاً کارهای حرفه ای سازندگان تلویزیون.

Vidaa Free ، سیستم عامل های تلویزیونی رایگان مانند Samsung TV Plus را میمون می کند ، اما با محتوای صفر جدا از فیلم های YouTube – تماشای آن از نظر فنی رایگان است ، اما بسته بندی آن به طور گمراه کننده ای است. نادیده گرفتن هر دو سرویس آسان است ، اما ما امیدواریم که در تکرار سال آینده یا بهبود یابند و یا بی صدا از بین بروند.

تلویزیون های هوشمند چه کاری می توانند انجام دهند؟ تلویزیون های هوشمند تلویزیون های متصل به اینترنت هستند که در کنار (یا به جای) پخش های زمینی ، از طریق اینترنت نمایش ، فیلم و برنامه را پخش می کنند.

تلویزیون ‘گنگ’ چیست؟ تلویزیون خنگ مجموعه ای است بدون قابلیت های هوشمند یا اتصال به اینترنت ، اگرچه جعبه تنظیمات یا استیک های استریم می توانند این موارد را به داخل اضافه کنند.

چه کانال هایی در تلویزیون های هوشمند وجود دارد؟ این مورد بین کشورها و همچنین سازنده تلویزیون شما متفاوت است. در تلویزیون های هوشمند سامسونگ ، برنامه Samsung TV Plus با بیش از 100 کانال دریافت خواهید کرد ، در حالی که تلویزیون های Vizio با برنامه WatchFree مجهز به تلویزیون پلوتو که دارای 200 کانال است ، مجهز می شوند. اکثر تلویزیون های هوشمند حداقل با چند سرویس مجهز هستند که برخی از مطالب رایگان را ارائه می دهند. بینندگان انگلستان از طریق Freeview 12 کانال HD و 60 کانال استاندارد دریافت می کنند که بیشتر از طریق بسته های سرگرمی پولی مانند Sky Q قابل دسترسی است.

آیا تلویزیون های هوشمند دارای Wi-Fi داخلی هستند؟ خیر: شما به یک اتصال به اینترنت خانگی ، از طریق اترنت (سیم دار) یا Wi-Fi (بی سیم) نیاز خواهید داشت.

آیا تلویزیون های هوشمند Netflix دارند؟ تمام سیستم عامل های بزرگ هوشمند از Netflix پشتیبانی می کنند ، حتی آنهایی که دارای رابط تلویزیون Fire TV آمازون هستند – در حالی که این روزها برخی از راه دورها حتی با یک دکمه اختصاصی Netflix نیز عرضه می شوند. برای دسترسی به محتوای درون برنامه ، باید در Netflix مشترک شوید.

آیا برای تلویزیون های هوشمند به Wi-Fi نیاز دارید؟ برای استفاده از خدمات اینترنتی در تلویزیون ، چه از طریق اترنت و چه از طریق Wi-Fi ، به اینترنت با برخی توصیفات نیاز دارید. فرستادن از تلفن به تلویزیون اما یک راه حل این است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
  • تلفن: ۳۳۶۷۸۸۳۳-۰۳۱ - ۳۳۵۱۶۸۴۴-۰۳۱ - ۰۹۱۳۲۱۱۰۲۸۰
  • ساعات / روز کاری: ۹:۰۰ - ۱۳:۰۰ | ۱۶:۰۰ - ۲۱:۰۰