اچ دی ام آی
5,0
Rated 5,0 out of 5
5,0 از 5 ستاره (از 1 نظر)

HDMI مخفف High Definition Multimedia Interface است  و بیشترین سیگنال HD برای انتقال صدا و تصویر با کیفیت بالا از طریق یک کابل است.

این کابل هم در بخش تجاری AV مورد استفاده قرار می گیرد و هم بیشترین کابل را در خانه ها دارد که دستگاه هایی مانند تلویزیون دیجیتال ، DVD player ، BluRay player ، Xbox ، Playstation و AppleTV را با تلویزیون وصل می کند.

هرچه بیشتر دستگاه های AV خانگی با استفاده از این کابل ساده و موثر به اینترنت متصل می شوند ، اما اکنون HDMI در لپ تاپ ها و رایانه های شخصی نیز وجود دارد و بنابراین به استانداردی برای بازارهای تجاری و تجاری تبدیل می شود – برای آموزش ، ارائه ، علائم دیجیتال و نمایش خرده فروشی برای انتقال سیگنال های ویدئویی صوتی با کیفیت بالا از یک دستگاه به دستگاه دیگر.

نمایندگی خمینی شهر

قرار دادن کابل HDMI در سیستم AV

HDMI یک رابط دیجیتال است ، یک راه حل تک کابل برای فیلم و صدا HD ترکیبی ، جایگزین راه حل های آنالوگ که به کابل های صوتی / تصویری جداگانه نیاز دارند (مانند VGA و جک صوتی).

برای اتصال خروجی از منبع HD خود (به عنوان مثال پخش کننده Blu-ray یا Skybox) به ورودی نمایشگرهای HD ما ، از یک هدست HDMI استفاده کنید – چه تلویزیون باشد ، چه صفحه نمایش تجاری یا پروژکتور ، تا آخر ویدئو وال چند صفحه ای! اگر سیستم شامل دستگاه های کنترل اضافی یا توزیع نشدن سیگنال مانند تقسیم سیگنال ، سوئیچر HDMI یا ماتریس AV باشد ، از کابل های HDMI نیز در سیستم سرگرمی AV / خانگی استفاده خواهد شد.

تفاوت کابل های HDMI و اتصالات آن چیست؟

نسخه استاندارد 14 میلی متری اتصال HDMI با عنوان ‘ Type A ‘ شناخته می شود و به صورت اتصال ‘plug’ یا ‘male’ روی کابل در دسترس است. یک کابل اچ دی ام آی معمولی معمولاً در هر دو انتها از یک فیش برخوردار است ، سوکتهای HDMI نوع A در دستگاه های AV (منبع ، نمایشگر ، صفحه نمایش ، TVG و غیره) وجود دارد.


رابط HDMI Type A رایج ترین نسخه است و در اکثر تجهیزات و تجهیزات دیداری صوتی ، از تلویزیون ، Blu-Ray و XBox گرفته تا تجهیزات توزیع حرفه ای مانند تقویت کننده های توزیع HDMI ، دستگاه های ماتریسی و سوئیچرهای siganl وجود دارد.

اما نسخه های اتصال دهنده HDMI Mini ( Type C ) و HDMI Micro ( Type D ) HDMI نیز در دسترس است ، زیرا دستگاه های کوچکتر و کوچکتر مانند تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی به طور فزاینده ای به منابع HD HD شخصی ما تبدیل می شوند. 

با این حال ، محدودیت هایی برای انتقال انتقال HDMI وجود دارد. در CIE توصیه می کنیم هنگام استفاده از کابل اچ دی ام آی «استاندارد» رده 1 ، طول های آن احتمالاً بیشتر از 10 متر نباشد. 

کابل درجه 2 در دسترس است که با استفاده از آن می توانیم طول کابل را تا 15 متر با موفقیت به دست آوریم.

نمایندگی خمینی شهر

تعدادی از گزینه ها برای افزایش فاصله سیگنال HDMI شما وجود دارد:

– استفاده از کلیدها و تکرار کننده های HDMI . که به طور موثر سیگنال اچ دی ام آی شما را “تقویت” یا محاسبه مجدد می کند ، اجازه می دهد انتقال بهبود یابد و گسترش یابد.
– استفاده از جدیدترین کابل HDMI بیش از اترنت یا فناوری HDBaseT ؛
– با استفاده از فناوری HDBaseT می توانید سیگنال خود را تا 100 متری باورنکردنی از کابل استاندارد گربه 5e ، 6 یا 7 افزایش دهید.

این سیستم ها به دستگاه های فرستنده / گیرنده خاصی احتیاج دارند که همه آنها در سایر فیلم های کانال ویدیویی HowToAV با جزئیات کامل بررسی می کنیم.

اچ دی ام آی یک رابط دیجیتال برای جایگزینی کابلهای قدیمی A / V در تلویزیون LED است.

از محبوبیت بیشتری برخوردار است به گونه ای که هر تجهیزات ارتباطی تلویزیونی مانند Bluray player ، Play station ، Set top box و غیره دارای قابلیت اتصال HDMI هستند. این از وضوح تصویر 1080p با خروجی صدای استریو پشتیبانی می کند.

به طور معمول مردم به موارد زیر استفاده می کنند:

برای بازی کردن در تلویزیون با درگاه رایانه HDMI / ایستگاه Play / XBOX متصل شوید.

لپ تاپ را برای ارائه در صفحه بزرگتر وصل کنید (حتی برخی از آنها از تلویزیون به عنوان میزکار گسترده استفاده می کنند).

تعداد کمی از تلویزیون ها از اچ دی ام ای به عنوان خروجی به سیستم های صوتی سینمای خانگی پشتیبانی می کنند.

برای آشنایی با جدید ترین تلویزیون ها با ما در نمایندگی خمینی شهر همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
  • تلفن: ۳۳۶۷۸۸۳۳-۰۳۱ - ۳۳۵۱۶۸۴۴-۰۳۱ - ۰۹۱۳۲۱۱۰۲۸۰
  • ساعات / روز کاری: ۹:۰۰ - ۱۳:۰۰ | ۱۶:۰۰ - ۲۱:۰۰