8K

تفاوت 4k و 8k

احتمال زیاد شما صاحب یک دستگاه4K می باشید یا اسم آن به گوش شما خورده است. فناوری که در آن تصویر دارای شفافیت بسیار بالا و قدرت نمایش جزئیات می باشد ولی در تلوزیون های 8K که قیمت های بسیار بالایی دارند این جزئیات چندین برابر شده و شفافیت آن به صورت بسیار طبیعی بالاتر است.

8k

به عنوان مثال تلوزیونQ9Sسامسونگ یکی از تلوزیون هایی است که دارای فناوری 8K می باشد که به همراه یک هوش مصنوعی ارائه شده است.هوش مصنوعی این دستگاه تلاش می کند که تصاویر با کیفیت پایین را تا حد امکان به تصاویر 8K نزدیک شود.این هوش مصنوعی به مرور زمام خودش، خودش را ارتقا داده و هر چه پیش می رود کیفیت تلوزیون بالا تر می رود.

رزولوشن این دستگاه ها 7680*4320 می باشد که با دستگاه های (4K(4096*2160 تفاوت زیادی دارد.

سامسونگ

در این دستگاه ها حرفK مخفف (Kilo (1000می باشد که می گوید در طول این دستگاه حدود 8000 پیکسل موجود است.

از ویژگی های ارائه شده برای این دستگاه ها خاصیت بسیار طبیعی بودن تصاویر آن است که تشخیص تصویر از واقعیت را برای انسان سخت تر می کند.فاصله پیکسل ها در این دستگاه ها به قدری کم است که حتی از نزدیک هم تشخیص پیکسل ها ممکن نیست.

سامسونگ، ال جی و شارپ جزو معدود تولید کنندگان این دستگاه ها می باشند.

رزولوشن

سوالات درباره تلویزیون 8K

آیا انتهای تکنولوژی تلویزیون 8K است؟

8K از نظر فنی بهترین وضوح تصویر تلویزیون است. البته، با پیشرفت تکنولوژی، این احتمال وجود دارد که چیز بهتری به بازار بیاید که وضوح بالاتری را ارائه دهد. اما در حال حاضر، 8K از نظر فنی بالاترین چیزی است که می‌توانید برای خانه خود خریداری کنید.

آیا برنامه با کیفیت 8K یافت می‌شود؟

از آنجایی که 8K یک فناوری نسبتاً جدید است، محتوای 8K زیادی برای پخش زنده در دسترس نیست. با این حال، تلویزیون‌های 8K از چیزی که به عنوان «افزایش مقیاس» شناخته می‌شود، استفاده می‌کنند، جایی که تلویزیون محتوا را با کیفیت پایین‌تری دریافت می‌کند و کیفیت را برای ارائه یک تجربه تماشای کامل سینمایی 8K تنظیم می‌کند. با این اوصاف، Vimeo و YouTube هر دو در تولید محتوای 8K پیشرو هستند، بنابراین اگر از یکی از آنها برای پخش زنده استفاده می‌کنید، تلویزیون شما نیازی به استفاده از فناوری ارتقاء مقیاس برای مطابقت با کیفیت تلویزیون شما ندارد.

تلویزیون ال جی 8K کدام مدل است؟

88SM9970 – 65NANO97 – 65QNED95 – 55NANO95

تلویزیون سامسونگ 8K کدام مدل است؟

75Q950R – 65Q900T- 55Q800T – 65QN700B

تلویزیون سونی 8K کدام مدل است؟

65Z9J – 75Z8J

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تلویزیون های جدید با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
  • تلفن: ۳۳۶۷۸۸۳۳-۰۳۱ - ۳۳۵۱۶۸۴۴-۰۳۱ - ۰۹۱۳۲۱۱۰۲۸۰
  • ساعات / روز کاری: ۹:۰۰ - ۱۳:۰۰ | ۱۶:۰۰ - ۲۱:۰۰