نصب آنتن دیجیتال تلویزیون

خدمات نصب آنتن تلویزیون

خمینی شهر و اصفهان

با ما تماس بگیرید

نصب آنتن دیجیتال تلویزیون

هر تلویزیونی برای دریافت سیگنال از سوی فرستنده‌ها و نمایش کانال‌های موردنظر شما با بهترین کیفیت تصویر، به یک آنتن مناسب نیاز دارد و نصب آنتن تلویزیون نیز به تخصص و تجربه. عدم نصب صحیح آنتن تلویزیون می‌تواند منجر به آسیب به آنتن شده و یا تصویری پارازیتی و بی‌کیفیتی را به نمایش بگذارد.

اگر شما به دنبال خدمات نصب آنتن تلویزیون خود به اصولی‌ترین روش می‌گردید، ما در نمایندگی جعفری با بهترین نصابان ، آماده‌ی ارائه این خدمات به شما هستیم.

با ما تماس بگیرید

03133516844

آنتن دیجیتال تلویزیون

در گذشته تلویزیون های قدیمی با دریافت سیگنال آنالوگ توسط یک آنتن آنالوگ، امکان پخش کانال‌های گوناگون را برای شما فراهم می‌کردند. اما با توسعه تلویزیون و ساخت تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، این فرایند جای خود را به دریافت سیگنال دیجیتال داد.

آنتن های دیجیتال تلویزیون، به جای دریافت سیگنال آنالوگ، سیگنال دیجیتال موجود را دریافت می‌کنند. اگر قدرت این سیگنال مناسب باشد، شما قادر خواهید بود تصویر کامل‌تر و شفاف‌تری را نسبت به یک تلویزیون آنالوگ دریافت کرده و از تماشای آن لذت ببرید. اما نصب آنتن ها نیازمند رعایت اصولی است که نمایش تصویری با کیفیت، جذاب و زیبایی را را تضمین کند.

انواع آنتن تلویزیون

آنتن تلویزیون
آنتن ثابت هوایی

آنتن هایی که با برق کار نمی‌کنند:

آنتن هایی را که با برق کار نمی‌کنند، نمی‌توان در هر محلی نصب کرد، زیرا این آنتن‌ها تقویت کننده ندارند. تقویت کننده‌ها در مناطقی که سیگنال ضعیفی وجود دارد با تقویت سیگنال دریافتی، باعث بهبود کیفیت تصویر  دستگاه می‌شوند. به همین دلیل،  در صورت عدم وجود یک تقویت کننده به همراه آنتن، بهتر است از نصب این نوع آنتن در مناطقی با سیگنال ضعیف خودداری کرد. با این حال، این آنتن ها در محل‌هایی که سیگنال دریافتی بسیار قوی است، می‌توانند به خوبی عمل کنند.

آنتن های برقی رومیزی:

از آنتن های رومیزی می‌توان در ساختمان هایی که فضای باز زیادی در مقابل خود دارند، استفاده کرد. در صورتی که ساختمانی در محلی با سیگنال قوی قرار داشته باشد، این آنتن ها، به خوبی عمل خواهند کرد و تصویر شفافی را نمایش خواهند داد. اما اگر مکان قرارگیری ساختمان در محلی با سیگنال ضعیف باشد و موانع زیادی بر سر راه  گیرنده آنتن وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که گیرنده آنتن به خوبی نتواند سیگنال را دریافت کند. در این شرایط، تصویر دستگاه شما شطرنجی شده و یا تصویر و صدا باهم قطع شده و دوباره ظاهر می‌شوند. اما در صورتی که تنها تصویر قطع شود و آرم تلویزیون شما ظاهر شود، به احتمال زیاد مشکل از برد پاور تلویزیون است و هیچ ربطی به آنتن ندارد.

انواع آنتن رومیزی تلویزیون
آنتن رومیزی سفید

آنتن های برقی هوایی:

آنتن‌های هوایی که با برق کار می‌کنند و در پشت بام نصب می‌شوند، قدرت بیشتری در دریافت سیگنال دارند. در محل هایی که فاصله‌ی زیادی با فرستنده وجود دارد و سیگنال موجود ضعیف است، این آنتن ها بهترین گزینه به شمار می‌آیند. زیرا با قرار گرفتن در بالای ساختمان و رو به سمت نزدیک‌ترین فرستنده، می‌توانند حتی با وجود سیگنال ضعیف، بهترین تصویر را ارائه دهند.

انواع آنتن برقی هوایی

آنتن ثابت

آنتن چرخشی

آنتن های چرخشی یا گردانی همان‌طور که اسم آن مشخص است، قابلیت چرخش 360 درجه در فضا را دارند. این آنتن ها معمولا به دلیل امکان چرخش در میان مردم بسیار پرطرفدار هستند. اما شاید نکته‌ای که کمتر در مورد این آنتن‌ها، به آن توجه شود، خرابی زود هنگام موتور این نوع از آنتن ها است که در نهایت باعث جلوگیری از چرخش آنتن می‌شود. به همین دلیل، آنتن های ثابت برقی می‌توانند جایگزین مناسبی برای این نوع از آنتن ها باشند.

نصب آنتن های برقی

آنتن های برقی علاوه بر یک گیرنده، دارای یک تقویت کننده سیگنال نیز می‌باشند. تقویت کننده‌ای که به آنتن متصل می‌شود، وظیفه‌ی ارسال ولتاژ به سمت گیرنده آن را دارد تا بدین شکل بتواند سیگنال‌های دریافتی را تقویت کرده و تصویر شفاف‌تری را نمایش دهد. برخی مواقع در صورت وجود زدگی در سیم، ممکن است بخش افشان و مغزی سیم به هم متصل شوند. با این حادثه ولتاژ خروجی صفر خواهد شد، سیگنال تلویزیون بسیار ضعیف شده و یا حتی ممکن است تقویت کننده آنتن بسوزد.

نصب انواع آنتن های دیجیتال تلویزیون با نمایندگی جعفری

نصب آنتن های دیجیتال تلویزیون نیاز به دقت و تخصص نصابی حرفه‌ای دارد. اشتباه در نصب آنتن تلویزیون و سیم کشی آن، ممکن است منجر به سوختن آنتن و یا تقویت کننده آن شود و یا تصویر شفاف و با کیفیتی که لذت تماشای برنامه های مورد علاقه شما و خانواده‌یتان را چندین برابر می‌کند، از بین ببرد. به همین دلیل بهتر است نصب آنتن تلویزیون خود را به متخصصین با تجربه بسپارید.

نمایندگی جعفری با دریافت نمایندگی نصب و تعمیر انواع مدل های تلویزیون و سال ها فعالیت در این زمینه، آنتن های تلویزیون ال ای دی و ال سی دی شما را نصب خواهد کرد.