هزینه تعمیر شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ

تعویض پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

شکستگی صفحه تلویزیون سامسونگ قابل تعمیر است؟ آیا پنل تلویزیون سامسونگ شما ضربه خورده است؟ به دنبال قیمت تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون سامسونگ هستید؟ آیا با قیمت مناسب می‌شود پنل تلویزیون را تعمیر کرد؟ جواب این سوالات را در این مطلب با هم مرور می کنیم.

اول با ساختمان و اجزایی پنل تلویزیون سامسونگ آشنا می‌شویم. بعد از آن شرایط تعمیر پنل تلویزیون شکسته سامسونگ و تعویض پنل شکسته را مرور می کنیم. همین‌طور زمان لازم برای تعویض پنل و هزینه تعویض پنل و تعمیر شکستگی پنل تلویزیون را با هم بررسی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

شما می‌توانید با راه‌های ارتباطی گفته شده با ما تماس بگیرید و هر سوال دیگری دارید بپرسید.

این مقاله ادامه مقالات آشنایی با تعمیر تلویزیون سامسونگ است.

برای آشنایی بیستر:

شکستگی تلویزیون سامسونگ

تعمیر پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

اجزا پنل تلویزیون سامسونگ

تصویر تلویزیون ال ای دی و ال سی دی در پنل یا ماژول آن تشکیل و نمایش داده می‌شود. در واقع اصلی‌ترین بخش هر نمایشگر امروزی بخش پنل آن است. شرکت سامسونگ به عنوان یکی از اصلی‌ترین شرکت‌های تولید کننده پنل و دارا بودن پنل‌های خاص خود در این مسیر یک پیشرو است. پنل‌های تلویزیون‌های سامسونگ نیز از ساختار اصلی یکسانی برخودار است که خلاصه آن را با هم مرور می‌کنیم. این پنل‌ها ویژگی‌های خاصی دارند که موجب شفافیت و کیفیت تصاویر فوق العاده‌ای شده است.

قسمت‌های اصلی پنل تلویزیون‌های سامسونگ شامل: لیکوئید، دیپفیوزر، بک لایت و کابل‌های رابط هستند. در پنل ال سی دی و ال ای دی بک‌لایت نور زمینه را تامین کرده و با آن لیکوئید را روشن می‌کند. بقیه قسمت‌های پنل برای ایجاد یک نور ملایم، قوی و یکنواخت بکار می‌روند. اصل تصویر در لیکوئید تشکیل می‌شود و شکستن لیکوئید به‌عنوان شکستگی پنل تلویزیون شناخته می‌شود.

برای آشنایی با وظایف هر قسمت از پنل و ساختمان پنل تلویزیون:

لیکوئید چیست؟

صفحه تلویزیون که تصویر بر روی آن تشکیل می‌شود را لیکوئید است. در اکثر تلویزیون‌ها و نمایشگرهای ال ای دی و ال سی دی ایم صفحه هیچ محافظ یا ضربه‌گیری ندارد. با تماس صفحه شما در واقع دارید لیکوئید لویزیون‌ را لمس می‌کنید. این صفحه دارای اتصالات الکترونیکی بسیاری در درون خود است که از نوع شفاف‌اند و در اثر ضربه این اتصالات قطع می‌شود. لذا این صفحه به ضربه بسیار حساس است.

پنل‌های جدید و IPS نسبت به ضربه مقاومت بیشتری دارند، اما تحمل آنها هم خیلی زیاد نیست و در صورت وارد شدن ضربه جدی می‌شکنند. لیکوئید همان قسمتی است که توسط فشار زیاد یا ضربه می‌شکند و باید تعویض شود. به زبان ساده شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ ایراد مروبط به قسمت لیکوئید پنل است.

برای آشنایی با لیکوئید بخوانید:

علائم شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ

شکستگی پنل تلویزیون سامسونگ علائم واضح و مشخصی دارد و در بیشتر مواقع  به سادگی قابل تشخیص است. با وجود این برخی مواقع ممکن است شکستگی پنل تلویزیون با ایرادهایی شبیه خرابی بک لایت، یا ایراد خط‌های افقی یا عمودی حاصل از ریختگی لیکوئید مشابه باشد. برای تشخیص دقیق شکستگی در ادامه با هم مهم‌ترین نشانه‌های شکستگی پنل تلویزیون را بررسی می‌کنیم.

قسمت‌های سیاه دایره‌ای

دایره‌های سیاه بزرگ روی صفحه پنل تلویزیون یکی از علائم شکستگی پنل است. این لکه‌ها بیشتر در لبه‌های کناری پنل یا زیر قاب جلویی تلویزیون به‌وجود می‌آید. ضربه‌های از کنار در پنل‌های جدید ال ای دی باعث این نوع از شکستگی در لیکوئید تلویزیون می‌شود. در این مواقع روی تصویر خط ایجاد نمی‌شود یا تنها یک یا دو خط ایجاد می‌شود. پنل‌های جدید معمولا به این شکل آسیب می‌بینند.

خط‌های مورب

خط‌های کج یا شبیه تار عنکبوت از نشانه‌های قطعی شکستگی پنل است. این خطوط مورب همه به سمت یک نقطه که همان محل برخورد ضربه است کشیده شده‌اند. این خطوط به رنگ‌های متفاوت اند و وقتی تلویزیون روشن است دیده می‌شوند. اگر صفحه تلویزیون در لحظه اصابت یک جسم به آن خاموش باشد شما متوجه این ایراد نمی‌شوید و پس از روشن کردن آن خطوط مورب را می‌توانید ببینید. بی دقتی در جابجایی تلویزیون می تواند باعث این شکل از ایراد شود.

خطوط عمودی و افقی

وجود هم زمان خطوط عمودی و افقی می تواند علت شکستگی پنل باشد. اکثر مواقع بعد از ضربه خوردن این خطوط ایجاد می‌شود. این خط‌ها نیز فقط در زمان روشن بودن تلویزیون قابل دیدن است. این خط‌ها نازک است و در تعداد زیاد روی تصویر دیده می‌شود. ممکن است همراه این خطوط خط‌های مورب نیز وجود داشته باشد.

تعمیر پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

تعمیر صفحه شکسته تلویزیون سامسونگ ممکن است؟ 

با توجه به آنچه تاکنون گفته شد پنل تلویزیون از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است و شکستگی پنل در واقع شکستگی لیکوئید آن است. تعمیر پنل به عنوان تعویض کردن بخش لیکوئید آن ممکن است، اما تعمیر لیکوئید شکسته امکان پذیر نیست. در حال حاضر امکان تعمیر لیکوئید آبخورده و یا دارای خط و قعطی قابل تعمیر است اما شکستگی لیکوئید قابل تعمیر نیست.

بنابراین تنها راه استفاده مجدد از تلویزیون سامسونگ شکسته تعویض لیکوئید شکسته آن است. خوشبختانه امروزه  با وجود ارتباطات گسترده و خدمات فراوان جهت تلویزیون‌های سامسونگ امکان تعویض لیکوئید تلویزیون های سامسونگ با کمتری قیمت امکان‌پذیر است.

هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون سامسونگ به دو عامل اصلی بستگی دارد. اندازه صفحه تلویزیون (بر اساس اینچ)  که مشخص است که با افزایش اندازه صفحه هزینه پنل آن نیز بیشتر می‌شود. این ابعاد شامل 32، 40، 43، 47، 49، 50 است. فناوری استفاده شده در صفحه تلویزیون نیز در قیمت تعویض پنل  موثر است. این فناوری‌ها عبارتند از Full LED، LCD، سه بعدی و 4K است. بسته به اندازه و نوع پنل، بعضی از پنل‌ها همیشه در بازار موجود نیست ولی برخی پنل‌ها بیشتر و سریع‌تر یافت می‌شود.

قیمت پنل‌های موجود در جدول زیر وجود دارد. این قیمت‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن به روزرسانی می‌شود. باوجود این برای اطمینان از موجودی پنل مورد نیاز خود مدل تلویزیون سامسونگ خود را برای ما ارسال کنید تا از موجودی آن مطلع شوید.

هزینه تعویض پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

نوع تلویزیون سامسونگ سایز هزینه تعویض پنل تلویزیون سامسونگ
تلویزیون ال ای دی LG ۳۲ اینچ ۳,1۰۰,۰۰۰ تا ۳,5۰۰,۰۰۰
تلویزیون ال ای دی LG ۴0 اینچ ۵,۸۰۰,۰۰۰ تا ۶,۲۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG ۴۳ اینچ 6,1۰۰,۰۰۰ تا ۶,5۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG ۴۷ اینچ 8,6۰۰,۰۰۰ تا 9,0۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG ۴۹ اینچ ۷,۸۰۰,۰۰۰ تا ۸,۲۰۰,۰۰۰
تلویزیون فول اچ دی LG ۵0 اینچ 8,3۰۰,۰۰۰ تا 8,7۰۰,۰۰۰

تعویض پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

تعویض پنل تلویزیون سامسونگ چگونه انجام می‌شود؟ برای تعویض پنل شکسته یا معیوب تلویزیون سامسونگ لازم است تا قاب‌های تلویزیون باز و پنل به طور کامل جدا شود. با توجه به شکننده بودن لیکوئید پنل باز و قیمت بالای آن این عمل باید در محیط کاملا مناسب و با دقت انجام شود. بنابراین تعویض پنل در دفتر تخصصی تعمیر و تعویض پنل نمایندگی ما انجام می‌شود.

مراحل تعویض پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

شما لازم است تا ابتدا مدل دقیق تلویزیون سامسونگ خود را طی تماس با ما اعلام نماید. پس از بررسی مدل مربوطه و موجودی انبار با شما جهت انتقال تلویزیون هماهنگی لازم انجام می‌شود. پس از انتقال تلویزیون سامسونگ جهت تعویض پنل، بررسی نهایی روی نوع پنل انجام شده و پنل نو و جدید جایگزین خواهد شد. سپس دستگاه به مدت 4 ساعت جهت تست نهایی مورد بررسی نهایی قرار می‌گیرد.

مدت زمان تعویض پنل شکسته تلویزیون سامسونگ

مدت زمان تعویض پنل به اندازه پنل و موجودی انبارهای ما دارد. به طور کلی تعویض پنل بین نصف روز تا حداکثر 24 ساعت انجام می‌شود. یعنی همان روز یا نهایت تا روز کاری بعدی آماده خواهد بود.

بله. پنل‌های تعویضی تلویزیون‌های سامسونگ نو است و دارای روکش و برچسب است. از نظر اقتصادی تعویض پنل تلویزیون دست دوم منطقی نیست.

تعویض پنل تلویزیون سامسونگ در کمتر از 24 ساعت قابل انجام است و همان روز یا حداکثر روز کاری بعد به شما تحویل داده خواهد شد.

لینک کوتاه: https://led-samsung.ir/?p=7716

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *