تعمیر برد مین تلویزیون
3,0
Rated 3 out of 5
3 از 5 ستاره (از 2 نظر)

فهرست مطالب

نسبت ابعاد چیست؟

نسبت ابعاد نسبت بین عرض و ارتفاع نمایشگر است. شکل کلی آن را مشخص می کند و معمولاً به صورت W: H (جایی که W عرض است و H ارتفاع) ارائه می شود. نسبت تمام تلویزیون های فروخته شده امروز 16: 9 است ، به این معنی که اگر عرض به 16 قسمت مساوی تقسیم شود ، ارتفاع تلویزیون یا تصویر باید 9 قسمت باشد.تغییر این قسمت با تعمیر ممکن نست.

16: 9 برای تلویزیون ها بسیار خوب عمل می کند ، زیرا این نسبت ابعادی است که اکثر نمایش های تلویزیونی امروزی از آن استفاده می کنند ، اما متأسفانه اکثر فیلم ها با استفاده از استاندارد سینما ساخته می شوند که 21: 9 است. 21: 9 بسیار گسترده تر است ، بنابراین قسمتهای صفحه باید با نوارهای سیاه و سفید در بالا و پایین تصویر پر شود تا بیشتر تلویزیون ها متناسب باشند. به این میله های افقی “جعبه نامه” گفته می شود.

نمایش های تلویزیونی قبلاً با استفاده از نسبت ابعاد 4: 3 ساخته می شدند که مربع آن بسیار بیشتر از تلویزیون های فعلی است (به همین دلیل است که 16: 9 را اغلب نسبت ابعاد صفحه گسترده می نامند). برای قرار دادن تلویزیون های مدرن ، از میله های سیاه عمودی یا “pillarboxing” استفاده می شود. ما معمول ترین نسبت های ابعادی را در این جدول آورده ایم ، اما هر تلویزیونی که امروز فروخته می شود از 16: 9 استفاده می کند.

خمینی شهر

اندازه صفحه

یکی از اصطلاحات رایج تلویزیون که بسیاری از فروشندگان و کارشناسان تعمیر تلویزیون در هنگام از این محصول به کار می برند، اندازه صفحه یا اسکرین سایز است. این عبارت که معمولا با اینچ بیان می شود، بیان کننده قطر صفحه نمایش است. هر اینچ معادل ۲.۵۴ سانتی ‌متر است .

پنل(PANEL) یا ماژول

منظور از پنل در دستگاه های تلویزیون قسمت صفحه رویی آن که تصویر توسط آن به نمایش گذاشته می شود، می باشد. به طور کلی با ارزش ترین و حساس ترین قسمت یک تلویزون را پنل آن تشکیل می دهد، همان قسمتی ما روزانه در نمایندگی خمینی شهر چندین دستگاه با ایراد های شکستگی و آبخوردگی مشاهده می کنیم و معمولا قابل تعمیر نیست.

نمایندگی خمینی شهر

برد مِین(MAIN)

برد مین که یکی از مهم ترین برد های موجود در تلویزیون های LEDو LCD می باشد که تمامی پرت های آنتن، USB، HDMI و فیش های تصویر به آن متصل می شود.این برد با یکی از بالا ترین تکنولوژی ها و به صورت دوطرفه تولید شده که در نوبه خود به عنوان برتیرین ها به شمار می آید.

تعمیر برد مین

بردپاور

برد پاور بردی است که در تلویزیون برق به آن وارد می شود و آن را در بین قسمت های مختلف دستگاه تقسیم می کند.قدرت این برد به دلیل ورودی برق بالا قوی است ولی مانند برد مین دو طرفه نیست. این برد معمولا با ایراداتی نظبر خاموش شدن دستگاه خرابی خود را نشان می دهد که لازم به تعمیر دارد.

تعمیر تلویزیون

بک لایت

پنل یا ماژول تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این قسمت ها بک لایت می باشد که وظیفه تامین نور صفحه را بر عهده دارد. در واقع همچنان که از نام آن مشخص است نور پس زمینه تصویر را این مجموعه از قطعات تامین می کند.

بک لایت ها انواع گوناگونی دارند و نوع و ساختار آنها در کیفیت تصویر تولید شده در تلویزیون تاثیر بسیاری دارد. از جمله رایج ترین انواع بک لایت می توان به بک لایت فلورسنت در ال سی دی ها، بک لایت ال ای دی، بک لایت ایج اشاره کرد.

با ما در نمایندگی خمینی شهر همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه

پنل تلویزیون ال ای دی: ساختمان و عمل

پنل تلویزیون چیست؟ پنل تلویزیون به صفحه نمایش تلویزیون گفته می‌شود که درواقع بخش مهمی از تلویزیون است. این بخش... ادامه مطلب

بک لایت تلویزیون ال ای دی و ال سی دی

بک لایت تلویزیون چیست؟ بک لایت در تلویزیون به معنای نورپردازی پس زمینه صفحه نمایش تلویزیون با ال ای دی... ادامه مطلب

ساختمان ال ای دی (LED): اجزا و کاربردها

اجزا تلویزیون LCD ساختمان داخلی تلویزیون های LED و LCD شباهت‌های زیادی با هم دارد. این شباهت در حدی است... ادامه مطلب

تلویزیون تصویر ندارد، صدا دارد

وقتی تلویزیون شما صدا دارد ولی تصویر ندارد علت های متفاوتی می تواند داشته باشد. خرابی بک لایت. خرابی... ادامه مطلب

تصویر تلویزیون قطع و وصل می شود

کامل‌ترین روش حل مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون‌های سامسونگ، ال جی، سونی، ایکس‌ویژن - نمایندگی تعمیر تلویزیون... ادامه مطلب

تماس با ما
  • تلفن: ۳۳۶۷۸۸۳۳-۰۳۱ - ۳۳۵۱۶۸۴۴-۰۳۱ - ۰۹۱۳۲۱۱۰۲۸۰
  • ساعات / روز کاری: ۹:۰۰ - ۱۳:۰۰ | ۱۶:۰۰ - ۲۱:۰۰