تعمیر برد مین تلویزیون
3,0
Rated 3,0 out of 5
3,0 از 5 ستاره (از 2 نظر)

نسبت ابعاد چیست؟

نسبت ابعاد نسبت بین عرض و ارتفاع نمایشگر است. شکل کلی آن را مشخص می کند و معمولاً به صورت W: H (جایی که W عرض است و H ارتفاع) ارائه می شود. نسبت تمام تلویزیون های فروخته شده امروز 16: 9 است ، به این معنی که اگر عرض به 16 قسمت مساوی تقسیم شود ، ارتفاع تلویزیون یا تصویر باید 9 قسمت باشد.تغییر این قسمت با تعمیر ممکن نست.

16: 9 برای تلویزیون ها بسیار خوب عمل می کند ، زیرا این نسبت ابعادی است که اکثر نمایش های تلویزیونی امروزی از آن استفاده می کنند ، اما متأسفانه اکثر فیلم ها با استفاده از استاندارد سینما ساخته می شوند که 21: 9 است. 21: 9 بسیار گسترده تر است ، بنابراین قسمتهای صفحه باید با نوارهای سیاه و سفید در بالا و پایین تصویر پر شود تا بیشتر تلویزیون ها متناسب باشند. به این میله های افقی “جعبه نامه” گفته می شود.

نمایش های تلویزیونی قبلاً با استفاده از نسبت ابعاد 4: 3 ساخته می شدند که مربع آن بسیار بیشتر از تلویزیون های فعلی است (به همین دلیل است که 16: 9 را اغلب نسبت ابعاد صفحه گسترده می نامند). برای قرار دادن تلویزیون های مدرن ، از میله های سیاه عمودی یا “pillarboxing” استفاده می شود. ما معمول ترین نسبت های ابعادی را در این جدول آورده ایم ، اما هر تلویزیونی که امروز فروخته می شود از 16: 9 استفاده می کند.

خمینی شهر

اندازه صفحه

یکی از اصطلاحات رایج تلویزیون که بسیاری از فروشندگان و کارشناسان تعمیر تلویزیون در هنگام از این محصول به کار می برند، اندازه صفحه یا اسکرین سایز است. این عبارت که معمولا با اینچ بیان می شود، بیان کننده قطر صفحه نمایش است. هر اینچ معادل ۲.۵۴ سانتی ‌متر است .

پنل(PANEL) یا ماژول

منظور از پنل در دستگاه های تلویزیون قسمت صفحه رویی آن که تصویر توسط آن به نمایش گذاشته می شود، می باشد. به طور کلی با ارزش ترین و حساس ترین قسمت یک تلویزون را پنل آن تشکیل می دهد، همان قسمتی ما روزانه در نمایندگی خمینی شهر چندین دستگاه با ایراد های شکستگی و آبخوردگی مشاهده می کنیم و معمولا قابل تعمیر نیست.

نمایندگی خمینی شهر

برد مِین(MAIN)

برد مین که یکی از مهم ترین برد های موجود در تلویزیون های LEDو LCD می باشد که تمامی پرت های آنتن، USB، HDMI و فیش های تصویر به آن متصل می شود.این برد با یکی از بالا ترین تکنولوژی ها و به صورت دوطرفه تولید شده که در نوبه خود به عنوان برتیرین ها به شمار می آید.

تعمیر برد مین

بردپاور

برد پاور بردی است که در تلویزیون برق به آن وارد می شود و آن را در بین قسمت های مختلف دستگاه تقسیم می کند.قدرت این برد به دلیل ورودی برق بالا قوی است ولی مانند برد مین دو طرفه نیست. این برد معمولا با ایراداتی نظبر خاموش شدن دستگاه خرابی خود را نشان می دهد که لازم به تعمیر دارد.

تعمیر تلویزیون

بک لایت

پنل یا ماژول تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. یکی از این قسمت ها بک لایت می باشد که وظیفه تامین نور صفحه را بر عهده دارد. در واقع همچنان که از نام آن مشخص است نور پس زمینه تصویر را این مجموعه از قطعات تامین می کند.

بک لایت ها انواع گوناگونی دارند و نوع و ساختار آنها در کیفیت تصویر تولید شده در تلویزیون تاثیر بسیاری دارد. از جمله رایج ترین انواع بک لایت می توان به بک لایت فلورسنت در ال سی دی ها، بک لایت ال ای دی، بک لایت ایج اشاره کرد.

با ما در نمایندگی خمینی شهر همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
  • تلفن: ۳۳۶۷۸۸۳۳-۰۳۱ - ۳۳۵۱۶۸۴۴-۰۳۱ - ۰۹۱۳۲۱۱۰۲۸۰
  • ساعات / روز کاری: ۹:۰۰ - ۱۳:۰۰ | ۱۶:۰۰ - ۲۱:۰۰